Zanieczyszczenie środowiska

Globalne ocieplenie- dlaczego warto aktywnie mu przeciwdziałać?

Globalne ocieplenie- dlaczego warto aktywnie mu przeciwdziałać?

Naukowcy z całego świata doszli do werdyktu: świat jest w ciągłym ociepleniu z powodu zanieczyszczenia. Za najbardziej niebezpiecznego truciciela powietrza uważa się dwutlenek węgla. Wraz z innymi zanieczyszczeniami powietrza dwutlenek węgla gromadzi się w atmosferze i blokuje ciepło słoneczne, prowadząc do ocieplenia planety. Głównym źródłem dwutlenku węgla są: elektrownie węglowe i samochody.

Natura próbuje nas ostrzec przed konsekwencjami naszych błędów i wysyła nam sygnały, że globalne ocieplenie zaczyna się rozprzestrzeniać. Te wczesne znaki ostrzegawcze to: fale upałów i niezwykle ciepła pogoda; ocean ocieplił się w ciągu ostatnich kilku lat, poziom morza stale się podnosił, a wybrzeża zostały zalane; Lodowce topnieją, a Arktyka i Antarktyka rozgrzewają się. To dopiero początek, ponieważ wkrótce będą widoczne konsekwencje: choroby będą się rozprzestrzeniać, wiosna nadejdzie wcześniej, zmieni się zasięg roślin i zwierząt oraz zmieni się populacja; wybielanie rafy koralowej; w niektórych częściach świata nastąpią powodzie, ulewy i obfite opady śniegu, a w innych dominować będą susze i pożary.

Tutaj dowiesz się, jak wygląda właściwa segregacja śmieci.

Aby chronić siebie, naszą gospodarkę i naszą planetę przed skutkami zmian klimatycznych, musimy rozważyć ograniczenie emisji dwutlenku węgla i innych gazów cieplarnianych. Taka transformacja wymaga zaangażowania wszystkich ludzi, w bliższej i dalszej perspektywie, w celu ochrony naszej planety. Na początku musimy zrozumieć, że małe środki, takie jak: recykling plastiku i szkła, oszczędzanie wody i oszczędzanie energii, zrobią różnicę, jeśli wszyscy je przyjmą. Do tej pory rozważano „bardziej ekologiczne” sposoby wytwarzania energii, takie jak wykorzystanie paneli słonecznych, produkcja gazu z gnijących śmieci i wykorzystanie wody do pozyskiwania nowej energii.