Styl Eco

Wspierajmy ekologiczne oraz to, co polskie

Wspierajmy ekologiczne oraz to, co polskie

Globalizacja marek ma swoje wady i zalety. Z jednej strony mamy dostęp do nieograniczonej liczby produktów z różnych zakątków świata i wciąż docierają do nas najnowsze nowinki techniczne, dzięki czemu możemy stale być na bieżąco z trendami. Istnieje niestety także druga strona medalu- światowe olbrzymy, które zagościły na naszym rynku wypierają rodzime, polskie marki.

Lokalne polskie firmy

Mniejsze, lokalne firmy są pożerane przez światowych producentów, pomimo, że jakość ich produktów nie odbiega wcale od światowego standardu, a czasem nawet znacznie go przewyższa. Świetnym przykładem jest branża odzieżowa- sieciówki, swoimi modnymi fasonami, szybko zmieniającymi się trendami i często wręcz pretensjonalnie niskimi cenami podbiły serca milionów. Również dobrym przykładem jest firma żywnościowa znajdująca się niedaleko Nowego Sącza, która dystrybuuje polskie warzywa – poznaj ich historię na www.enowy.pl. Niestety, często pomijana jest ciemniejsza strona tego interesu, czyli nieetyczne warunki w jakich powstają te ubrania oraz ich niska jakość. W międzyczasie lokalni producenci, rozwijając swoje interesy tworzą nowe miejsca pracy dla rodaków i oferują pracę w godnych warunkach.

Polskie marki

Ponadto co raz więcej marek stawia jakość swoich produktów na pierwszym miejscu, co oczywiście niesie za sobą wyższą cenę, jednak pieniądze te, są naprawdę warte produktu, który będzie dobrze służył przez lata. Obecnie istotnym tematem jest także ekologia, w związku z tym mnóstwo polskich firm oferuje rozwiązania przyjazne naturze, takie jak stosowanie naturalnych składników do produkcji kosmetyków czy ograniczenie produkcji odpadów poprzez ponowne wykorzystywanie surowców. Wiele małych biznesów reklamuje swoją działalność przez internet, gdzie najczęściej też odbywa się sprzedaż. W związku z tym, trafiają oni niestety, głownie do młodszego pokolenia, które z social mediami jest za pan brat. Dlatego tak bardzo istotne jest aby wspierać swoje ulubione, lokalne marki nie tylko poprzez zakupy ich produktów, ale także promując ich, polecając znajomym, rodzinie. Doceńmy to, co nasze, niech rośnie potęga polskich biznesów!